Haberler

Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi'nin tapuları, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Badem'e verildi.

Bölgenin gelişimi için büyük önem taşıyan Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi parsellerinin hazırlanan tapuları Ödemiş Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Badem'e verildi. Belediye Hizmet Binasında düzenlenen toplantıya İlçe Tapu Müdürü Ethem Yalçın, OSB Müdürü Barış Çelik ve görevliler katıldı. Başkan Mahmut Badem yaptığı açıklamada; " 1994 yılında başlanılan serüvenin final noktasına geliyoruz. Bölgemizde OSB kurulması yolunda 1994 yılında çaba gösterilmiş, geçen 20 yıl boyunca gözle görülür hiç birşey yapılmadığını için 2014 yerel seçimler öncesi halkımıza söz verdik. OSB'nin işlevlendirilmesi yeniden canlandırılması sağlayacağız dedik. Bununla birlikte Ödemişli insanların yaşam standartlarını değiştireceğiz demiştik. Doğalgazın gelmesiyle enerji tasarrufu ve rahata kavuşulması, Çağrı Merkezi ile gençlerin iş bulmasına olanak sağladık. Diğer taraftan da kentimizin niteliğini değiştirecek yani tarım hayvancılık kenti olan Ödemiş'e turizm ve sanayi konusunda girişimlerde bulunduk. OSB'nin aktif hale gelmesiyle tarım ve hayvancılık ürünlerinin daha iyi değerlendirilmesi ve işsizlik sorununa çözüm bulmayı hedefledik. Bugün OSB'nin 48 parsellik tapularını teslim aldık. Bizler için gurur verici tarafı tüm tapular tahsis bekliyor. Yılbaşından önce de bir iki firma temel atma noktasına gelecek. 2018 yılında binaların yükseldiği bir OSB'miz olacak. Bölgemiz adına büyük önem taşıyan OSB, Kiraz, Beydağ, Ödemiş, Kaymakçı'dan bir çok kişiye isdihdam sağlayacak" dedi.

Geçtiğimiz hafta sonu Ödemiş’te yapılan öykü yarışmasının düzenleme kurulu üyeleri, Ödemiş Belediye Başkanı A. Mahmut Badem’i makamında ziyaret ederek, yarışmaya verilen destek için teşekkür ettiler. Badem’in makamında yapılan teşekkür ziyaretine, yarışmanın düzenleyicisi ve destekçisi Ülkü Başsoy’un yanı sıra, yarışmanın bu yılki yazmanı Safiye Özçelik, sunucusu Zarife Özcan, yürütme kurulu üyeleri Selim Şahan, Sadettin Şanlı ve Tülay Yalgın katıldılar.

Ülkü Başsoy, bu yıl 5’incisi yapılan 'Savaş ve Recep Başsoy Türkçemize Özen Dil ve Yazın Ödülleri'nin geçtiğimiz yıllara göre daha coşkulu yapıldığını belirterek, hem yarışmaya hem de ödül törenine katıldığı için Başkan Badem’e teşekkür etti.

Yarışma yazmanı Safiye Özçelik de yarışmanın büyük bir ciddiyetle yapıldığını ifade ederek, “102 öğrencimiz yarışmaya katıldı. Aynı gün öğlenden sonra yapılan değerlendirmenin ardından da dereceye giren öğrencilerin ödülleri öğrencilere duyuruldu ve ödülleri verildi. Daha önceden belirlenen rumuzlarla yarışmaya katılan öğrencilerin isimlerini jüri bile ödül anonsu yapıldığında duydu. Yarışmayı gelecek yıllarda daha da geliştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Badem ise, belediye olarak yarışmaya destek vermekten mutlu olduklarını belirterek, “Yarışma, Ödemiş’in ve Ödemişli çocukların olunca elbette destek vermemek düşünülemezdi. Belediyemiz bir kamu kuruluşudur ve bu tür etkinliklerin de doğal destekçisidir. Ama kabul etmek gerekir ki bu tür destek beklentileri çok fazla. Biz de bu istekleri dengeli bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Badem, sohbet sırasında Ödemiş’te yürütülen bazı projeler hakkında da konuklara bilgiler verdi.

7 Ekim Cumartesi günü Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'nde (ÖYKAM) yapılan yarışmaya, 20'si ortaokul 82'si de liseli olmak üzere 102 öğrenci katılmıştı. Aynı günün akşamında düzenlenen ödül törenine Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı A. Mahmut Badem, Ödemiş Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi katılmıştı.

Yarışmaya katılan her öğrenciye katılım belgesi ile birlikte Ödemiş Belediyesi tarafından hazırlanan kitap seti armağan edildi. Lise düzeyindeki yarışmada, Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nden Melike Çakmak birinci olurken, Ödemiş Anadolu Lisesi'nden Sabriye Suludere ikinci, Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi'nden Ebru Ünlü de üçüncü oldu. Ortaokul düzeyinde de İmam Hatip Ortaokulu'ndan Esma Bozdoğan birinci, 50. Yıl Ortaokulu'ndan Nazire Öztürk, 50. Yıl Ortaokulu'ndan Sıla Gider de üçüncü oldu. Yarışmada 50. Yıl Ortaokulu'ndan Taha Gökay Kiremitçi ile Sınav Temel Lisesi'nden Senanur Tüvsüz'e de İsmail Uysal Özel Ödülü takdim edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nce yürütülen Damla Projesi kapsamında Ödemiş’e gelen gençler Huzurevini ziyaret etti. Huzurevi sakinleriyle sohbet eden gençler, şarkılar söyleyip dans ettiler.

2014 yılından bu yana yürütülen Damla Projesi; ülkemiz genelinde gönüllü genç sayısını arttırarak yardımlaşma, dayanışma ve farkındalık duyguları gelişmiş bir toplum yapısının oluşmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında bölgeye gelen grup Ödemiş Belediyesi bünyesindeki Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi’ni ziyaret etti. Gençlik Merkezleri İzmir İl Koordinatörü Ahmet Gülcan,  İzmir Gençlik Lideri Gülşen Çoban, Ödemiş Gençlik Spor Müdürü Cafer Cebeci, Ödemiş Gençlik Merkezi Lideri Nigar Dede, biri Cezayirli olmak üzere, ülkemizin dört bir yanından katılan toplam 20 gencin yer aldığı grup, huzurevi sakinleriyle sohbet etti. Huzurevi sakinleri tarafından çalınan saz ve kemana gençler eşlik etti. Hep birlikte şarkı ve türküler seslendirilerek dans edildi.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem öğrencilerin yurt soruna çözüm buldu. 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde  100 kişilik yeni kız yurdunun kısa  sürede hizmete sunulacağı müjdesini verdi.

İlçede eğitim gören yüksekokul ve ortaöğretim öğrencilerinin konaklayacağı Belediyeye ait 98 kişi kapasiteli konukevinin yetersiz gelmesi nedeniyle Belediye Başkanı Mahmut Badem öğrencilerin konaklama sorununa çözüm buldu. Başkan Mahmut Badem’in talebi üzerine, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kapatılan Sena Yurdu işletilmek üzere Ödemiş Belediyesi’ne verildi.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde açıklama yapan Başkan Mahmut Badem; “İlçemizde iki yüksekokul ve kent merkezine uzak mahallelerden gelen ortaöğretim öğrencileri bulunmaktadır. Belediyemize ait konukevinin kapasitesi gelişen büyüyen ilçemiz için yetersiz kalıyor. Ev kiralarındaki artışı da göz önünde bulundurduğumuzda öğrencilerimizin çoğunluğu konaklamayla ilgilisi sıkıntı yaşıyor. Belki bir kısmı da yurt olmamasından dolayı öğrenimine ara vermek zorunda kalıyordu. Kız çocuklarımızın okutulması için imkanlarımız kapsamında tüm çalışmaları yapıyoruz. Öğrencilerimizin konaklama sorununa çözüm bulmak amacıyla Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak yurtla ilgili çalışmalarımız devam ederken KHK sonrası ilçemizde kapatılan iki özel yurdu işletme talebimizi ilettik. Konuyla ilgili ilk olarak Sena Yurdu işletilmek üzere belediyemize verildi. Bu konuda destek veren sayın Kaymakamımız Celil Ateşoğlu’na çok teşekkür ederim. Gerekli tadilat çalışmalarını en kısa sürede tamamlayarak öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Çakırağa Öğrenci Yurdu’nun da erkek öğrencilerin konaklaması için işletmesi talebimiz devam ediyor” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, teknik ekiple belediye çalışmalarını yerinde inceledi. Son bir ayda şehrin dört bir yanında 37.700m asfalt yapıldığı ifade etti.

Belediye Başkanı Mahmut Badem, teknik ekiple birlikte belediye tarafından yapılan proje ve çalışmaları inceleyerek, bilgiler aldı.  Gölcük Göl Kenarı Rekreasyon Projesinin ikinci etap çalışmaları, Salı Pazarı Projesi ve asfalt çalışmalarının yapıldığı alanları gezdi. Başkan Mahmut Badem; “Kırsal mahallelerde yaşayan üreticilere destek vermek, ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yolların tesviyesi, asfaltlama gibi çalışmalar yapıyoruz. Kentimizin farklı yerlerinde son bir ayda 37.700 m asfalt çalışması yaptık. Sezon sonuna kadar bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Salı Pazarı çalışmaları hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan Başkan Mahmut Badem; “Kentin çehresini değiştirecek çok özel ve güzel bir projeyi gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor” dedi.

Başkan Mahmut Badem ve teknik ekip daha sonra Gölcük Göl Kenarı Rekreasyon Projesinin ikinci etap çalışmalarını inceledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Mezbahası açıldı. Açılışta 170 üreticiye 688 hayvan dağıtıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Mezbahası 7 Ekim Cumartesi günü düzenlenen törenle hizmete sunuldu. Açılışa; CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, konuk belediye başkanları, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “ 1950’li yıllarda mezbahası olan, son yıllarda 140 bin büyükbaş hayvanın bulunduğu bölgemizde son yıllarda modern bir tesise ihtiyaç duyulmaktaydı. 2013 yılında ortak hizmet protokolüyle yola yıkılan tesisler için değişen şartlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından AB standartlarında, modern bir şekilde yapılan bir mezbahaya kavuşmuş bulunuyoruz. Küçükmenderes’in tam ortasında, Ödemiş, Tire, Beydağ, Kiraz ve Bayındır ilçelerinin faydalanacağı bu tesislerin bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu; “Hiç kimsenin elinde olmayan hiç kimsenin de anında çözemeyeceği problemlerle karşı karşıya kaldığımız için tesisin açılışını bugün yapıyoruz. İşi öteleme ya da kaynak açısından hiçbir sorunumuz yoktur. Kamu kurumları yasal çerçevede ve kurallara göre harcama yapar, yatırım yapar. Bunlar gerçekleştiği an hizmette bir problem olmadan devam ederiz.  Tesisimiz AB standartlarında yapıldı. Kesimden karkasa kadar kameralarla izleniyor. Günde 300 büyükbaş 700 küçükbaşa kesiliyor.11 soğuk hava odası var. 180 tona kadar et saklanabiliyor. Çevreyi koruma adına atık yakma fırını var. Bayındır, Kiraz, Beydağ, Tire ve Ödemiş’in kesim ihtiyacını karşılayacak. Ödemiş aynı zamanda bölgemizin hayvan pazarı anlamında önemli bir yere sahiptir. Ticaret yapanlar çevre il ve ilçelerden Ödemiş’e geliyor. Tesisimizin Ödemişlilere ve bölgeye hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Törende 170 üreticiye, 688 küçükbaş hayvan dağıtıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem, Huzurevi sakinleriyle aşüre etkinliğinde biraraya geldi.

Ödemiş Belediyesi bünyesinde hizmet veren Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi’nde Muharrem ayı nedeniyle aşüre yapıldı. Belediye Başkanı Mahmut Badem, eşi Nevin Badem, meclis üyeleri ve daire müdürlerinin katılımıyla huzurevi sakinleriyle biraraya gelindi. Samimi bir ortamda yaşlılarla sohbet eden Başkan Mahmut Badem; “Büyüklerimiz kültürümüzü yarınlara taşımamızı sağlayan,  tecrübelerinden yararlandığımız en değerli varlıklarımızdır. Muharrem ayı nedeniyle geleneklerimizde olan aşüremizi huzurevi sakinlerimizle birlikte hep birlikte paylaştık”dedi. 

4 Ekim Hayvanları Koruma günü nedeniyle ilçedeki bazı okulların öğrencileri Ödemiş Belediyesi Hayvan Barınağı’nı ziyaret etti. Ziyarette çocuklara sokak hayvanlarına nasıl davranılacağı konusunda bilgiler verildi.

Ödemiş Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hayvan Bakımevi, 4 Ekim Hayvanları Koruma gününde öğrenciler tarafından ziyaret edildi. Çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması amacıyla Özel Dünya Koleji ve Mustafa Yanbastı Kardeşler Okulu öğrencileri gruplar halinde ziyaretler gerçekleşti. Barınaktaki hayvanlara yiyecek getiren öğrencilere, yetkililer tarafından barınak hakkında bilgiler verildi. Ayrıca öğrencilere sokak hayvanlarına nasıl davranılacağı, yaralı bir hayvan görüldüğünde neler yapılacağı konularında bilgiler aktarıldı.

Ödemiş Belediyesi, Hayvanları Koruma Günü nedeniyle kentin belirli bölgelerinde sokak hayvanları için beslenme noktaları oluşturdu. Belediye yetkilileri ve hayvan severlerin katkılarıyla sokak hayvanlarına yiyecek verildi.

Ödemiş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından 4 Ekim Hayvanları Koruma günü nedeniyle sokak hayvanları için şehrin belirli yerlerinde beslenme noktaları oluşturuldu. Hayvan severlerin katkılarıyla mevcut kedi evlerinin etrafına kedi ve köpek mamaları ve su kapları konuldu. Sokak hayvanlarının doğal ortamda yaşamlarını sürdürmesi amacıyla verilen yiyecekler kısa sürede sokak hayvanları tarafından tüketildi.

Ödemiş Belediyesi Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevinde yaşayan 29 yaşlıya grip aşısı yapıldı.

Ödemiş Belediyesi bünyesinde uzun yıllardır hizmet veren Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi’ndeki yaşlılara her yıl olduğu gibi bu yıl de kış öncesi grip aşıları yapıldı.  Huzurevinde görevli hemşire ve sağlık personeli tarafından sağlık kontrollerinin düzenli olarak yapılan huzurevi sakinlerinin kış şartlarından en az şekilde etkilenmesi amacıyla grip aşısı yapılıyor. Böylece vücut direnci az olan huzurevi sakinlerinin aşıyla biraz olsun koruma altına alınmış oluyor. Bu çalışmalar kapsamında 3 Ekim Salı günü huzurevi hemşiresi tarafından 29 yaşlının grip aşısı yapıldı.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama