Bademli ve Kaymakçı’da 2 Bin Kişilik İftar Sofrası

18 Haz 2017
399 defa

Ödemiş Belediyesi, hayırseverlerin katkılarıyla düzenlediği iftar sofraları kurmaya devam ediyor. Hafta sonu Bademli ve Kaymakçı’da kurulan sofralara vatandaşlar  büyük ilgi gösterdi.

Ödemiş Belediye Cuma akşamı Bademli Festival alanına yaklaşık 2500 kişinin katıldığı iftar sofrası kurdu. Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, eşi Nevin Badem, Eski dönem Ak Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, meclis üyeleri, daire müdürleri ve Bademli mahallesinde yaşayan vatandaşlar katıldı Kuran Tilaveti ve dualar yapılarak oruç açıldı.

Başkan A.Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “Birlik beraberliğimizin arttırmak, tuz ekmeğimizi sizlerle paylaşmak için bir aradayız. İftar sofralarımızı hayırseverlerimizin katkılarıyla düzenliyoruz. Katkı veren herkese çok teşekkür ederim. Her yıl olduğu gibi Bademli mahallesinde kurulan iftar soframız Kadıoğlu Beton’un katkılarıyla hazırlandı. Teşekkür ederiz” dedi.

Eski dönem Ak Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık konuşmasında ise vatandaşların Ramazanını kutladı.

Kaymakçı’da 2000 kişilik iftar

Cumartesi akşamı Kaymakçı Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasına yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Kaymakçı Mahallesi meydanında hazırlanan iftar sonrasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem iftar öncesi vatandaşlarla sohbet etti. Meclis üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar hep birlikte oruçlarını açtı.

Burak Alkaş ve ekibine yoğun ilgi

Televizyon ekranlarından Orço karakteriyle tanınan, ilçemizde çekilen Yeşil Deniz dizinde de rol alan Burak Alkaş  ve ekibi çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Bu yıl her akşam farklı bir mahallede düzenlenen Ramazan etkinlikleri, merkez dışında iftar sofrası kurulan mahallerde yapılıyor. Çocukların eğlenceli yarışmalarla eğlendiği programlarda eski Ramazan eğlencelerine yer veriliyor. Çocuklar program  sonunda Burak Alkaş başta olmak üzere, oyuncularla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarışıyor.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama