Öykü Yarışması Yürütme Kurulundan Başkan Mahmut Badem’e Teşekkür Ziyareti

13 Eki 2017
496 defa

Geçtiğimiz hafta sonu Ödemiş’te yapılan öykü yarışmasının düzenleme kurulu üyeleri, Ödemiş Belediye Başkanı A. Mahmut Badem’i makamında ziyaret ederek, yarışmaya verilen destek için teşekkür ettiler. Badem’in makamında yapılan teşekkür ziyaretine, yarışmanın düzenleyicisi ve destekçisi Ülkü Başsoy’un yanı sıra, yarışmanın bu yılki yazmanı Safiye Özçelik, sunucusu Zarife Özcan, yürütme kurulu üyeleri Selim Şahan, Sadettin Şanlı ve Tülay Yalgın katıldılar.

Ülkü Başsoy, bu yıl 5’incisi yapılan 'Savaş ve Recep Başsoy Türkçemize Özen Dil ve Yazın Ödülleri'nin geçtiğimiz yıllara göre daha coşkulu yapıldığını belirterek, hem yarışmaya hem de ödül törenine katıldığı için Başkan Badem’e teşekkür etti.

Yarışma yazmanı Safiye Özçelik de yarışmanın büyük bir ciddiyetle yapıldığını ifade ederek, “102 öğrencimiz yarışmaya katıldı. Aynı gün öğlenden sonra yapılan değerlendirmenin ardından da dereceye giren öğrencilerin ödülleri öğrencilere duyuruldu ve ödülleri verildi. Daha önceden belirlenen rumuzlarla yarışmaya katılan öğrencilerin isimlerini jüri bile ödül anonsu yapıldığında duydu. Yarışmayı gelecek yıllarda daha da geliştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Badem ise, belediye olarak yarışmaya destek vermekten mutlu olduklarını belirterek, “Yarışma, Ödemiş’in ve Ödemişli çocukların olunca elbette destek vermemek düşünülemezdi. Belediyemiz bir kamu kuruluşudur ve bu tür etkinliklerin de doğal destekçisidir. Ama kabul etmek gerekir ki bu tür destek beklentileri çok fazla. Biz de bu istekleri dengeli bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Badem, sohbet sırasında Ödemiş’te yürütülen bazı projeler hakkında da konuklara bilgiler verdi.

7 Ekim Cumartesi günü Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'nde (ÖYKAM) yapılan yarışmaya, 20'si ortaokul 82'si de liseli olmak üzere 102 öğrenci katılmıştı. Aynı günün akşamında düzenlenen ödül törenine Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı A. Mahmut Badem, Ödemiş Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi katılmıştı.

Yarışmaya katılan her öğrenciye katılım belgesi ile birlikte Ödemiş Belediyesi tarafından hazırlanan kitap seti armağan edildi. Lise düzeyindeki yarışmada, Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nden Melike Çakmak birinci olurken, Ödemiş Anadolu Lisesi'nden Sabriye Suludere ikinci, Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi'nden Ebru Ünlü de üçüncü oldu. Ortaokul düzeyinde de İmam Hatip Ortaokulu'ndan Esma Bozdoğan birinci, 50. Yıl Ortaokulu'ndan Nazire Öztürk, 50. Yıl Ortaokulu'ndan Sıla Gider de üçüncü oldu. Yarışmada 50. Yıl Ortaokulu'ndan Taha Gökay Kiremitçi ile Sınav Temel Lisesi'nden Senanur Tüvsüz'e de İsmail Uysal Özel Ödülü takdim edildi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama