Bu sayfayı yazdır

Ödemiş’te Okul Yeri Sorunu Yaşanmayacak

20 Ara 2017
467 defa

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, yeni imar planının onaylanmasından sonra gelecek 50 yıl içinde okul yeri için sorun yaşanmayacağını belirtti.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin katılımıyla düzenlenen okul müdürleri toplantısına katıldı.  Kaymakam Celil Ateşoğlu ve çok sayıda okul müdürünün yer aldığı toplantıda çalışmalar hakkında genel değerlendirme yapıldı. Başkan Mahmut Badem konuşma öncesi geçtiğimiz günlerde okulunda öğrencisi tarafından uğradığı saldırıda yaşamını yitiren okul müdürü Ayhan Kökmen için eğitim camiasına başsağlığı diledi. Daha sonra okul yerleri ile ilgili bilgi veren Başkan Mahmut Badem; Ödemiş 1947’de ilk imar planına sahip Türkiye’deki yerlerden biri. 1947,1967 ve 1985 imar planlarına bakıldığında merkezde 16 okul yeri imar planında yer alıyor. O günün şartlarında doğru değerlendirilmediği için bu yerler vatandaşın uhdesinde kalmış. Yeni imar planımız onaylandığında imar planında işaretli olan 15 okul yerini dönemim bitmeden ilgili bakanlığa teslim edeceğiz. Böylelikle gelecek 50 yıl içinde ilçe merkezinde okul yeri sorunu yaşanmayacaktır. Zafer Mahallesindeki okul yerini de imar planımız onaylandıktan sonra 3-4 ay içinde teslim etmiş oluruz” dedi.

Başkan Mahmut Badem, eğitim çalışmaları kapsamında KHK sonrası ilçede kapatılan özel yurtlardan birinin belediye tahsis edilmesinden dolayı Kaymakam Celil Ateşoğlu’na teşekkür etti. Kız Öğrenci Konuk Evi ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile açılan kurslar hakkında bilgiler verdi.

Resim Galerisi