Sınavdır Geçer

09 Şub 2018
640 defa

Ödemiş Belediyesi ve Okan Üniversitesi işbirliği ile üniversite adaylarına yönelik konferans düzenlendi. Başkan Mahmut Badem; “Gençlerin yetenekleri doğrultusunda tercih yapmasını diliyorum” dedi.  

Okan Üniversitesi Aday İlişkileri Müdürü Servet Gülsün’ün konuşmacı olarak katıldığı “Sınavdır Geçer” konulu konferans 9 Şubat Cuma günü Ödemiş’te düzenlendi. Belediye Kültür Merkezi’nde yapılan konferansa ilçede eğitim gören üniversite adayları ve Bayındır’dan gelen öğrenciler katıldı.  Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “Gençlerimizin yarınlarıyla ilgili karar vermeden önceki yapacakları danışma çok önemli.  En doğru ve en iyi şekilde karar vermeleri konusunda destek olmaya çalışıyoruz. Okan Üniversitesi 40 ilde yaptığı bir çalışmayı ilçemizde gerçekleştiriyor. Geçen yıl da böyle bir çalışma yapılmıştı. Ödemiş’i il seviyesinde değer veren Okan Üniversitesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Bizler, Türkiye’nin her yerinde, her kademesinde yer alan Ödemiş’li gençlerimizle gurur duyuyoruz. Geleceğinizi ilgilendiren sınavla ilgili anne babalarınız kadar kentin insanları  da sizlerden çok şeyler bekliyor. Gelecek sizsiniz. Yarınlar sizsiniz. Neden burada oturan bir genç kızımız Belediye Başkanı olmasın? Sınavı hayatın akışı içinde sıradan bir olay gibi düşünürseniz, başarınız artacak, hedefinize daha rahat ulaşacaksınız. Yetenekleriniz yönünde yol almanızı diliyorum. Bu kentin insanları, sizlerle gurur duyuyor, övünüyor. İlçemizde Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ya da özel kurumlar var. Hepsi en iyi şekilde eğitim veriyor. Yetiştiriliş şekliniz, aldığınız eğitimle en iyi şekilde yol alacağınıza inanıyorum. Yolunuz açık olsun, başarılar diliyorum” dedi.

Okan Üniversitesi Aday İlişkileri Müdürü Servet Gülsün Şirin konferansta sınav, gelecek, meslek ve yaşam tercihleri konularında gençlere yol gösterecek bir konuşma yaptı. Öğrencilere üniversiteye hazırlık maratonunda faydalanabilecekleri önemli ipuçları verdi.

Resim Galerisi

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama