İlk kez yapılacak olan Süt Bayramı Ödemiş’te gerçekleşecek

20 Oca 2015
1099 defa

Küçük Menderes Bölgesi’nin en önemli üretim ve geçim kaynağı olan sütü İzmir genelinde üretici ve tüketici ile buluşturmak amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü’nün desteği ile bu yıl ilk kez Süt Bayramı organize ediliyor.

Türkiye’deki süt üretiminin %10’u İzmir’den, bu payın %73’ü ise Küçükmenderes Havzasından gerçekleşmektedir. Bu yıl ki organizasyonun ev sahipliğini ise Ödemiş yapacaktır. 

8-9-10 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılacak olan Süt Bayramı’nın hazırlık toplantısı 20 Ocak 2015 tarihinde Ödemiş’te gerçekleşti. Toplantıya, İl Tarım Müdürü Ahmet Güldal, Ödemiş, Beydağ, Selçuk Kaymakamları, Ödemiş, Selçuk, Torbalı Belediye Başkanları, Bayındır Başkan Yardımcısı, Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı, İlçe Tarım Müdürü ve ilgili kurumların yetkilileri katıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem yaptığı konuşmada “Küçükmenderes havzasındaki yedi ilçeyi içine alan ve hayvancılığın İzmir içindeki en üst seviyede yapıldığı bölgemizde ürettiğimizi en iyi şekilde tanıtmak ve satmak amacıyla yapılan etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Küçükmenderes Havzası olarak bizler; Ödemiş, Selçuk, Torbalı, Tire, Bayındır, Kiraz, Beydağ olarak bir bütünüz. Bu havzadaki değerleri öne çıkarmak için birlikte hareket edeceğiz. Bu yıl Ödemiş’te yapılacak olan bu etkinlik, önümüzdeki yıllarda farklı ilçelerimizde gerçekleştirilecek ve böylece havzamızın değerleri en iyi şekilde ortaya çıkacaktır. Bizlere eşlik eden yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal ise; “Bu güne kadar süt ile ilgili birçok organizasyon yaptık. Bu organizasyonun şenlik havasında, hem eğitici hem de eğlenceli olması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Amacımız sütün merkezinde, il ve ülke bazında kamuoyu oluşturarak, süt üretimini ve tüketimini arttırmak” dedi.

 

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama