Mahmut BADEM Özel Öğrencileri Kabul Etti

11 May 2015
9043 defa

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Belediye Başkanı A.Mahmut Badem makamında özel öğrencileri kabul etti.

Başkan Mahmut Badem'in ilk konukları Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu bünyesinde hizmet veren özel eğitim sınıfı öğrencileriydi. Okul Müdürü Hasan Çorak ve sınıf öğretmeleri Ahmet Ezer, Fethiye Nur Ezer ile birlikte gelen öğrenciler, ilk olarak geçtiğimiz ay annesini kaybetmesinden dolayı başkana taziye dileklerini iletti. Başkan Mahmut Badem, öğrencilerin bu ince davranışından dolayı duygulu anlar yaşadı.

Okul Müdürü Hasan Çorak, çocuklarının eğitimi konusunda genel bilgiler vererek, hükümetimizin son yıllarda engellilere verdiği önem ve destek sayesinde toplumun birer parçaları olduğunu kendilerine hissettirildiği söyledi. Çorak; " Ailelerin evden çıkaramadığı engelli çocuklarımız, engelli eğitim kurumları sayesinde dışarı çıkabiliyor, eğitim alıyor. Bu aileleri için çok büyük bir mutluluk. Çocuklarının kendilerini ifade edebildiğini görmek, onlar için en büyük zenginlik oldu" dedi.

Dernek  üyelerinden Başkan Mahmut Badem'e  teşekkür

Ödemiş Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Serpil Aksoy, dernek üyeleri ve çocuklarıyla Başkan Mahmut Badem'e teşekkür etti.  Ödemiş Belediyesi tarafından tahsis edilen dernek binasında çalışmalarını çok iyi sürdürdüklerini ifade eden Serpil Aksoy; Üç yıl önce kurulan derneğimizin tek hedefi, üyelerimizin bir arada olabilecekleri, kaynaşabilecekleri bir mekanı olmasıydı. Belediye Başkanımız bu talebimizi değerlendirerek bizlere yer tahsis etti. Üyelerimizin hep bir arada olduğu ve çalışmalarını ortaklaşa  yürüttüğümüz  derneğimiz, bugün birçok ilçede örnek gösteriliyor.  Başkanımız Mahmut Badem'e, özel çocuklarımızın eğitimi konusunda verdiği destekten ve ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

Ziyaretlerden dolayı memnuniyetini ifade eden Başkan Mahmut Badem; "Hükümetimizin engellere yönelik destek çalışmalarına Ödemiş Belediyesi olarak bizlerde kendi imkanlarımızla katkı sağlamaya çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın çevrelerinde ve toplumun diğer kesimlerinde bağımsız hareket edebilmeleri, toplumda yaşayan diğer bireylerle sağlıklı iletişim kurabilmeleri ve onların sahip olduğu haklardan eşit şekilde yararlanabilmeleri için uygun ortamlar hazırlanması konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama