Patates Yemekleri Yarışmasının Birincisi Ödemiş Efesi

08 Eyl 2016
798 defa

Ödemiş Belediyesi, kentin en önemli ürünü olan patatesin tanıtımını yapmak ve hanımlar arasındaki dayanışmayı sağlamak amacıyla Patates Yemekleri Yarışması düzenledi. Yarışmanın birincisi Ödemiş Efesi adlı yemek oldu.

Ödemiş Belediyesi ilçenin kurtuluşunun 94. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Patates Yemekleri Yarışması düzenledi. Bu yıl ikincisi düzenlenen yemek yarışmasında 15 hanım yarıştı. Yarışmada, patatesin ana malzeme olarak yapıldığı yemekler yarıştı.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem yaptığı konuşmada; "Patates, Ödemiş'in en önemli ürünü. Kalitesi ve lezzetiyle Ödemiş patatesini artık marka haline geldi. Üreticimize destek olmak için her zaman onların yanındayız. Hünerli hanımlarımızın patates yemekleriyle, patatesin farklı olarak nerelerde kullanılabileceğini hep birlikte görüyoruz" dedi.

Yarışmanın jürisi; Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Özlem Katırcı, Ahrandı Aile Gazinosu Sorumlusu Asuman Arıkan, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Öğretmenleri Nasuh Gündoğan, Şehnaz Yiğit, Neşecan Ersan ve İlçe Tarım Gıda Mühendisi Aslı Çakmak Demir'den oluştu.

Yarışma birinci "Ödemiş Efesi" adlı yemeği ile Gülşah Yetiştiren, ikinci "Patates Salatası" ile Nesrin Şahan ve üçüncü ise "Patates Oturtma" yemeği ile Nazlı Kımıl oldu.  Birinciye tam, ikinciye yarım ve üçüncüye çeyrek altının verildiği yarışmada ödülleri Belediye Başkanı Mahmut Badem'in eşi Nevin Badem, Meclis Üyesi İpek Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Özbudak tarafından verdi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama