Ödemiş Belediyesi Tehlike Arz Eden Ağaçlar İçin Önlem Alıyor

25 Nis 2019
1350 defa

Ödemiş Belediyesi, cadde ve sokaklarda tehlike arz eden ağaçlar için önlem alıyor. Ulus Meydanı ve Saraçoğlu Caddesi’nde kurumuş iki ağaç, can ve mal kaybına neden olmaması için kesildi.

Yeşiller içinde bir kent olan Ödemiş’in sokak ve caddelerinde birbirinden güzel ağaçlar ve bitkiler yer almaktadır. Çam ağaçlarının çoğunlukta olduğu cadde ve sokaklarda çınar, ıhlamur, top akasya, oya gibi ağaçlara da bulunmaktadır.

Kentin gelişimi kapsamında yapılaşmanın artması nedeniyle zaman zaman 60-70 yıllık çam ağaçlarında eğilmeler, devrilmeler meydana geliyor. Ödemiş Belediyesi tehlike arz eden ağaçların tespitini yaparak gerekli önlemleri alıyor. Ulus Meydanı ve Saraçoğlu Caddesi’nde kurumuş iki ağacın tehlike arz etmesi nedeniyle kesilmesi yönünde vatandaşlardan gelen talep değerlendirildi.  Tehlike arz eden ağaçların İzmir Büyükşehir Belediyesi hizmet alanında yer almasından dolayı Ödemiş Belediyesi ekipleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Orman İşletme Şefliği’nden  olur alınarak, kurumuş ve bir tanesinin gövdesi yatık olan çam ağaçlarının kesimi yapıldı. Ödemiş Belediyesi, kentteki tehlike arz eden ağaçların tespiti ve müdahale çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama