Ödemiş’te Sokakta Yaşayan Can Dostlar Unutulmuyor

12 Nis 2020
728 defa

İçişleri Bakanlığı tarafından Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta ilan edilen iki günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde sokak hayvanları unutulmuyor. Ödemiş genelinde sokakta yaşayan dostlarımız için mama ve su bırakma faaliyetlerini periyodik olarak sürdüren Ödemiş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Koronavirüsle mücadele sürecinde sokağa çıkma yasağı ile birlikte önlemlerini arttırdı.

Can dostlar için mama bırakıldı

Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi sonrası İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın öncülüğünde Kaymakamlıklar, Belediyeler, İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri ve hayvanseverlerin katılımıyla İzmir’in 30 ilçesi ile birlikte Ödemiş’te de eş zamanlı olarak mama dağıtımı yapıldı.

Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Mümin Sevgen, Ödemiş İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Altıntaş, Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Azeroğlu ve hayvanseverlerin katılımlarıyla Ödemiş’teki beslenme odaklarına ve sevimli dostların yemek bulmakta zorlanacakları bölgelere mama ve su bırakıldı. Kent merkezinin yanı sıra Gölcük Yaylası ve Bozdağ Mahallesi’nde de sevimli dostlarımız unutulmadı. Protokol üyeleri ve hayvanseverler ayrıca 125. Yıl Kültürpark’ta bulunan göletteki kaz, ördek ve balıkları da ekmekle besledi. Etkinlikte renkli görüntüler de yaşandı.

Başkan Eriş: “Tüm canlarımız bizlere emanet”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Koronavirüs sürecinde tüm canlarımız bizlere emanet. Herkes evinde sağlıkla kalsın biz görevimize devam ediyoruz. Önlemlerimizi eksiksiz uyguluyoruz. Sağlık İşleri ve Temizlik İşleri ekiplerimizin meydan, cadde ve sokak temizlemeleri, dezenfeksiyonları aralıksız devam ediyor. Bu süreçte yaşanan mağduriyeti en aza indirmek adına ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza her gün sıcak yemek ulaştırıyoruz. Yardımlarımız arasında temizlik malzemesi desteği de var. Bu süreci dayanışmayla atlatacağımıza inanıyoruz. Kentimizde yaşayan ve hepimize emanet olan can dostlarımızı asla unutmuyoruz. Kentimizdeki beslenme odakları ve belirli beslenme alanlarına mama ve su bırakıyoruz. Hemşehrilerimizin içi rahat olsun. Bugün de bu yönde farkındalık adına güzel bir etkinlik oldu” diye konuştu.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama