Ödemiş’te Dezenfeksiyon Mesaisi Tam Gaz

31 May 2020
751 defa

Koronavirüs ile mücadele sürecinde hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdüren Ödemiş Belediyesi, 1 Haziran’dan itibaren kontrollü normalleşme süreci kapsamında hizmet verebilecek olan belediye sosyal tesislerini, işyerlerini ve özel kreş ve gündüz bakımevlerini dezenfekte ediyor.

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre 1 Haziran’dan itibaren hijyen kuralları ve sosyal mesafeye uyma koşuluyla hizmet verebilecek olan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane ve çay bahçeleri yeni döneme hazırlanırken Ödemiş Belediyesi esnafları yalnız bırakmıyor.

Esnaf odalarıyla işbirliği

Esnaf odaları ile işbirliği içerisinde daha önce berber ve kuaför salonlarını dezenfekte eden, kent içinde faaliyet gösteren taksi ve minibüslerde de bu faaliyetlerini periyodik olarak sürdüren Ödemiş Belediyesi, 22.00’a kadar faaliyet gösterebilecek lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane ve çay bahçeleri için de çalışmalarını sürdürüyor.

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası işbirliğiyle gerçekleşen çalışma kapsamında kent merkezinde ve kırsal mahallelerde işletmeler 1 Haziran’a hazırlanıyor.

Sosyal tesisler, gündüz bakımevleri dezenfekte ediliyor

Mart ayından bu yana kapalı olan Ödemiş Belediyesi’ne ait sosyal tesisler de temizlik çalışmalarının ardından dezenfekte edilerek yeni dönemin kurallarına uygun şekilde hizmete hazır hale getiriliyor. Yeniden minikleri ağırlamaya hazırlanan kreş ve gündüz bakımevleri de insan sağlığına ve doğaya zararı olmayan ürünlerle dezenfekte ediliyor.

Ödemiş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları program dahilinde aralıksız şekilde devam ediyor.

Eriş: “Rehavete asla yer yok”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Kontrollü normalleşme sürecinde de önlemleri elden bırakmıyoruz. Rehavete asla yer yok. Süreç boyunca hem hijyen ve dezenfeksiyon hem de sosyal dayanışma çalışmalarıyla büyük Ödemiş ailesi olarak yıllarca hatırlanacak bir birliktelik yaşadık. İşyerleri tedbirler kapsamında geçici olarak kapatılan esnaflarımızın ve çalışanlarının yanında olmaya çalıştık. Şimdi yeni bir dönem başlıyor. Daha da kontrollü olacağımız bu dönemin yeni kurallarına uygun şekilde hizmet verecek esnafımız yalnız değil. Tıpkı berber ve kuaför salonlarının yeniden açıldığı günlerdeki gibi, tıpkı taksilerimizdeki, minibüslerimizdeki çalışmalarımız gibi yine esnaf odamızla el ele verdik. Lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane ve çay bahçeleri gibi işletmelerimiz için de dezenfeksiyon çalışmalarımızla esnafımızın yanındayız. Belediyemizin sosyal tesisleri de temizlenerek dezenfekte ediliyor. Bu çalışmalar periyodik olarak devam edecek. Miniklerimiz için de kreşler ve gündüz bakımevlerini dezenfekte ediyoruz. Ailelerimizin içi rahat olsun” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama