Ödemiş’te Muhtarlarla Bölgesel Değerlendirme Toplantıları Başladı

06 Şub 2021
1352 defa

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, kırsaldaki mahallelerin muhtarlarıyla bölgesel değerlendirme toplantıları düzenliyor. Toplantıların ilk etabını kentin kuzey ve kuzeydoğusundaki mahallelerin muhtarlarıyla gerçekleştiren Başkan Mehmet Eriş, “Muhtarlarımız bizim yol arkadaşlarımız. Hayatı kolaylaştıran, etkili ve yerinde çözümler için bir arada muhtarlarımızla bir araya gelmeye devam edeceğiz” dedi.

1082 kilometrekare yüzölçümü ile 99 mahallesi bulunan Ödemiş’te mahallelerin ihtiyaçları bölgesel değerlendirme toplantılarıyla masaya yatırılıyor. Geçtiğimiz ay 20 aylık süreçteki çalışmaları muhtarlarla paylaşan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, bu kez bölgesel değerlendirme toplantılarında mahalle muhtarlarını dinledi, görüş alışverişinde bulundu.

Belediye Başkan Yardımcıları Özay Kaptan ve Feridun Azeroğlu ile Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran ve belediye teknik personelinin de hazır bulunduğu toplantıların ilki Artıcak, Bayırlı, Çağlayan, Çobanlar, Dolaylar, Gölcük, Günlüce, Mursallı ve Oğuzlar muhtarlarının katılımıyla yapıldı. Daha sonra Beyazıtlar, Birgi, Bozdağ, Büyükavulcuk, Cevizalan, Hacıhasan, Kemer, Kutlubeyler, Küçükavulcuk, Ovacık, Tekke, Üçkonak ve Yılanlı mahallelerinin ihtiyaçları konuşuldu.

Başkan Eriş: “Bölgesel toplantılar sürecek”

Toplantıların bölge bölge devam edeceğini söyleyen Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “99 mahallemizde birlikte yönetme ve etkili çözümleri birlikte geliştirme hedefimiz çerçevesinde bölgesel değerlendirme toplantılarına başladık. Birbirine yakın bölgelerdeki mahallelerimizin muhtarlarıyla bu toplantıları periyodik olarak düzenleyeceğiz. 1082 kilometrekarelik hizmet alanımızda sürdürdüğümüz yoğun maratonda muhtarlarımızın katkıları çok önemli. Mahallelerimizin ihtiyaçlarını muhtarlarımızdan dinledik, not aldık. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yapacaklarımızı konuştuk. Muhtarlarımızın taleplerini ve önerileri İzmir Büyükşehir Belediyemize de ileteceğiz. Çözümleri hep birlikte geliştireceğiz. Planlamamızı sahada var olan ihtiyaçlara göre yapacağız. Muhtarlarımıza katkıları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran da bölgesel değerlendirme toplantılarının son derece verimli geçtiğini belirterek, “Başkanımız Sayın Mehmet Eriş’in bu güzel uygulaması ile kırsaldaki mahallelerimizi bölge bölge toplantıya alıyoruz. Muhtarlarımız her zaman ihtiyaç duyulanları ve sorunları iletiyorlar belediyemize. Ama burada bire bir iletişim ile taleplerin ve çalışmaların konuşulmasının yararlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama