Ödemiş’te “Tanzim Satış Yeri” İçin Çalışmalar Sürüyor

18 Şub 2021
2324 defa

Ödemiş Belediyesi’nin Tanzim Satış Yeri projesi için inşaat çalışmaları sürüyor. Eski otogarda oluşturulacak tanzim satış yerindeki son durumu inceleyen Başkan Mehmet Eriş, “Tanzim satış yeri ‘üreticiden tüketiciye’ modeliyle hizmet vermesinin yanı sıra kentimizde yetişen ürünlerin Büyükşehir Belediyeleri aracılığıyla büyük kentlere ulaştırılmasını da sağlayacak bir projedir” dedi.

Ödemiş Belediyesi’nin eski otogarda hayata geçireceği Tanzim Satış Yeri projesi için yüklenici firma ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. 330 metrekare büyüklüğe sahip olacak Tanzim Satış Yeri ile ilgili çalışmaları yerinde inceleyen Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “2021 yılında startını verdiğimiz projelerimizden birisi de Tanzim Satış Yeri. Eski otogarda daha önce peron olarak kullanılan bu alanı yeni bir konseptle kentimize kazandırıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in ‘Başka bir tarım mümkün’ vizyonuna da entegre şekilde ‘üreticiden tüketiciye’ modeliyle kaliteli ve uygun fiyatlı et ürünlerini, üretici kooperatiflerimizden zeytinyağı ve süt ürünlerini hemşehrilerimize sunacağımız bu işletmemiz aynı zamanda Büyükşehir Belediyelerimiz ile üreticimiz ve kooperatiflerimiz arasında bir köprü görevinde olacak. Maliyetler karşısında direnmeye çalışan üreticimizin ürününün tarlada kalmaması, ana kentlere ulaştırılmasını da bu model ile sağlamak hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Yerli üreticinin desteklenmesi, üreticinin emeğinin karşılığını alması için çalışıyoruz. Çiftçinin ve tüketicinin haklarının korunduğu organik gıda satışlarını ve ekolojik gıdaya erişim sağlanmasını da hedeflediğimiz projemiz için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Pandemi süreci hepimize sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişmenin önemini hatırlattı. Bu yönüyle de ilk adımını attığımız Tanzim Satış Yeri, tüketicimizin bütçesine dost oluşunun yanında üreticimizin ürününe de değer katacak” dedi.

 

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama