Ödemiş’te Tıp Bayramı Öncesi Anlamlı Açılış

12 Mar 2021
1861 defa

Sağlık Parkı yeni yüzüyle hizmete girdi

Ödemiş Belediyesi, 14 Mart Tıp Bayramı öncesi yenilediği Sağlık Parkı’nı törenle hizmete sundu. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Hepimizin sağlığı için görevde olan, görevi başında şehit düşen tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Ödemiş Belediyesi’nin 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Anafartalar Mahallesi Sağlık Caddesi’nde yeni bir çehreye bürünen Sağlık Parkı törenle açıldı. Tören öncesi  Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş sağlık kurumlarını ziyaret ederek sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Güne Ödemiş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ziyaretiyle başlayan Başkan Eriş, daha sonra Ödemiş İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Kipici’yi ve Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Okay Okuş’u ziyaret ederek 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayıp pandemi süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İlk Türk hekimlerinden Hızır Ali Bey Birgi’de anıldı

Eriş, Birgi’de yaşamış olan ilk Türk hekimlerinden Hızır Ali Bey’i andı. Anadolu’nun İbni Sina’sı olarak da anılan Hızır Ali Bey’in, Aydınoğulları Beyliği döneminde Birgi’de ve Selçuk’ta yaşadığını söyleyen Eriş, Dervişağa Camii önünde bulunan Hızır Ali Bey anıtına çiçek bıraktı.

“Birgi’de yaşamış olan ve Hacı Paşa olarak da bilinen Hızır Ali Bey, tıp alanındaki eserleri, o dönem tıpla ilgili yazılmış ilk eserler olması ve dünya tıp literatürüne geçmesi yönüyle büyük önem taşımaktadır. Kentimizdeki sağlık kurumlarımızla birlikte Hızır Ali Bey’in ve eserlerinin tanıtılması adına çalışmalar başlatacağız. Ayrıca Hızır Ali Bey’in Hıdırlık Mevkii’ndeki kabri de düzenlenecek” dedi.

Sağlık Parkı’na yeni bir çehre

Daha sonra Anafartalar Mahallesi’nde Ödemiş Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Sağlık Parkı’nın açılışı yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Anafartalar Mahallesi Muhtarı Hüseyin Macan, yeniden düzenlenen ve peyzaj çalışmalarıyla estetik bir görünüm kazanan parktaki çalışmalar için Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Ödemiş İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Kipici de Ödemiş Belediyesi tarafından sağlık çalışanlarına armağan edilmiş olan bu park ve düzenleme çalışmaları için teşekkür etti.

Eriş: “Tüm sağlık Çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz”

Salgını yenme adına önlemleri sıkı sıkıya uygulamaya devam ettiklerini belirten Başkan Mehmet Eriş, “Ülkemizde Koronavirüs salgını dün itibariyle bir yılını doldurdu. Bu salgına karşı hepimize sahip çıkmaya çalışan, görevde olan, görevi başında şehit düşen tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Aramızdan ayrılan yüzlerce sağlık çalışanımız oldu. Bu savaşın en büyük kahramanlarıydı onlar. İlçemizde de yıllarca emek vermiş sağlık alanında herkesçe çok sevilen Dr. Nihat Dayanıklı’yı da bu salgında yitirdik. Görevi başında şehit olmuş tüm sağlık çalışanlarımızla birlikte saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Süreç devam ediyor. Bu nedenle üç kuralımızı unutmuyoruz: maske-mesafe-hijyen. Bu savaşta her zaman bir arada olduğumuz İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Ahmet Kipici’ye, Emniyet güçlerimize, Jandarmamıza, Zabıta personelimize ve biz arada tutarak adeta önderlik yapan Kaymakamımız Sayın Fatih Aksoy’a tüm Ödemiş halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sağlık Caddemizdeki Sağlık Parkımızı yenileyerek 14 Mart Tıp Bayramı öncesi sağlık çalışanlarımıza armağan ettik. Tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Başkan Eriş, eski hastane alanıyla ilgili bilgiler verdi

Eski hastaneden kalan alanın değerlendirilmesiyle ilgili bilgiler veren Eriş, “Yeni hastaneye taşınma süreci sonrası hastanemiz yıkılmıştı. Bir parçası halen ayakta ama o da yıkılacak. Yeni bir tesis olması yönünde Sayın Kaymakamımız, İlçe Sağlık Müdürümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ile yapılan çalışmalar var. Burada bir diş hastanesi ve diğer sağlık kuruluşlarının hizmet vermesi için. Geçtiğimiz günlerde Kaymakamımızın öncülüğünde çalışmalar belli bir yere gelmişti. Şimdi daha somut bir noktaya ulaştı. Bize de hep soruyorlar o alanı. Yıkılan hastane alanının alt kısmında yine sağlık tesisi olacak, üst kısmı da yeşil alan olarak hem hastanemize hem bölge insanımıza hizmet verecek şekilde değerlendirilecek. Yeraltı otoparkı üstünde de yeşil alan olması ile hizmet vermeye devam edeceğiz. Elbette hepimizin zenginliği olacak bu. Bu anlamda katkı veren herkese, Sayın Kaymakamımıza siyasilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Herkese sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Başkan Eriş, Ödemiş’te uzun yıllar halk sağlığına katkılar sunmuş olan doktorlar için hazırlanan teşekkür plaketlerini takdim etti. 2700 metrekarelik alanda tamamen yenilenen Sağlık Parkı’nın açılış kurdelesinin kesilmesi sonrası davetlilere çeşitli ikramlar yapıldı.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama