Başkan Eriş: “TOKİ Konutlarında Tüm Oturma Ruhsatlarını Verdik”

04 Oca 2023
1481 defa

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, ilçede TOKİ’ye ait toplu konutlarla ilgili tüm oturma ruhsatlarının Ödemiş Belediyesi tarafından verildiğini belirterek, vatandaşların bir an önce evlerine kavuşmaları için tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olduklarını vurguladı. Konuyla ilgili önemli açıklamalar yapan Başkan Eriş, “Ödemişliler şunu bilsin; Ödemiş Belediyesi’nin burada Ödemişliler için yapılan işlere engel olma durumu söz konusu olmamıştır, olamaz” diye konuştu.

Gölcük (Zeytinlik) Mahallesi’nde yapımı son aşamaya gelen TOKİ projesinin oturma ruhsatları konusunda Ödemiş Belediyesince zorluk çıkarıldığına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıklayan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, tüm ruhsatların Ödemiş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından verildiğini belirtti.

“RUHSATLARIMIZ HAZIR”

Ödemiş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün yoğun bir çaba ile oturma ruhsatları konusunda işlemleri tamamladığını hatırlatan Başkan Eriş, “Ödemiş’te Zeytinlik yolunun sağ tarafından Ahrandı’ya yakın bir bölgede TOKİ tarafından inşa ettirilen toplu konutlarının tapularının verilmesi yolunda bizle ilgili olan bölümde arkadaşlarımızın yoğun çabaları sonucunda yeni yılda ruhsatlandırma işlemlerinin tamamı yapıldı. Her birimin ruhsatlarını hazır hale getirdiler. Burada 468 daire, 4 kapıcı dairesi, 8 dükkan ve 1 cami olmak üzere bağımsız yapılar var. Oturacak olan hemşehrilerimiz için ruhsatlarını hazır hale getirdik. Kısmetse 5 Ocak itibariyle işlemlerini tamamen bitirmiş olacaklar. İlgili firmalar tarafından da gerekli prosedür izlenip harçlar ödemeler tamamlandıktan sonra Ödemiş Belediyesi olarak bizim yaptığımız her şey tamamlanmış olacak. Hemşehrilerimize ‘Güle güle oturun’ dediğimiz daire ruhsatlarımız hazır. Yine müteahhit firmaya düşen işler var. Elektrik bağlantısı, su bağlantısı gibi. Onlar da bizim dışımızdaki süreçler. Müteahhit onları ne kadar hızlı yaparsa. Bu gerçekleştirdiğimiz ruhsatlandırmalarla hemşehrilerimizin yeni yuvalarında mutlu olmalarını diliyoruz. Herkese, Ödemişimize hayırlı olsun.

“’BELEDİYEYE TAKILDI’ SÖYLEMLERİ DEDİKODUDAN ÖTEYE GEÇEMEDİ”

TOKİ ile ilgili olan her iş, hep bizim dışımızda gelişmişti. ‘Olmuyordu, aksıyordu’, ‘Belediyeye takıldı. Belediye yapmıyordu’ denilen bütün her şey, o söylemler dedikodudan öteye geçmedi. Gördüğünüz gibi arkadaşlarımız günlerdir eksiksiz, yoğun bir çabayla yıl sonu olmasına karşın bu işleri tamamladı. Arkadaşlarımı da bu üstün çabaları için kutluyorum” dedi.

TOKİ tarafından yapılan konutlarla ilgili yerinde incelemeler de yapan Başkan Eriş, “2023’ün ilk günlerinde Ödemişlilere müjdeli haber vermek için buradayız. TOKİ tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ruhsatıyla başlamış çalışmalar ilerledi. Burada binalar yükseldi. İtirazlar da olmuştu bizim tarafımızdan olmasa da. Şu anda peyzaj düzenlemeleri yapılıyor. Oturmaya hazır hale geldi. Eksiklikler gideriliyor. Önümüzdeki birkaç ayda prosedür tamamlandıktan sonra burada hayat başlayacak.

“ENGEL OLMA DURUMU SÖZ KONUSU OLMAMIŞTIR, OLAMAZ”

Biz de Ödemiş Belediyesi olarak ruhsat işlemlerimizi bitirdik. Ödemiş Belediyesi olarak hiçbir zaman işe engel olma noktasında olmadık. Her zaman kurumlarımızın, yüklenici firmanın işini kolaylaştırıcı noktada olduk. Zorluk çıkarmak için hiçbir kamu kurumu çalışmaz. Emekleri çabaları için yüklenici firmadaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ödemişliler şunu bilsin: ‘Ödemiş Belediyesi’nin burada yapılan işlere engel olma durumu söz konusu olmamıştır, olamaz’. Bu yıl Cumhuriyet yılı, bu güzel yılda hemşehrilerimizin de buradaki yuvası sıcak olsun, mutlu olsun. Biz Ödemiş Belediyesi ailesi olarak buradaki çalışmalarımız için mutluyuz” dedi.

TOKİ yüklenici firmasının şantiye yöneticisi Nafiz Dönmez de Ödemiş Belediyesi’nin sürecin başından bu yana projeye destek verdiğini belirterek, “Başkanımıza tüm katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama