Haberler

Ödemiş Belediyesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıl etkinlikleri kapsamında, Ödemişli gençler sahne aldı.

Saracoğlu Stadyumu önünde yapılan konserde; ortaokul ve lise öğrencileri ile öğretmenlerden oluşan üç ayrı grup yer aldı. İlk olarak Kaymakçı Türk Hava Kurumu Ortaokulu öğrencilerinden oluşan grup, daha sonra Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan müzik grubu sahne aldı. Grupların seslendirdiği marşlar ve şarkılar izleyiciler tarafından ilgi gördü. Programda son olarak müzik öğretmenlerinden oluşan grup sahne aldı. Atatürk'ün sevdiği şarkı ve türkülerin seslendirildiği bölümde izleyicilerde eşlik etti. Başkan Mehmet Eriş; "Bu geceyi gençlerle daha anlamlı kıldık. Kendi evlatlarımızla, yöremiz çocuklarıyla yol alacağız. Bu gençler, bu yürekli gençliği hazırlayan öğretmenler hepimiz bir arada olmak zorundayız. Bir arada olursak güçlü oluruz, ayrılırsak dağılırız. Sarı saçlı, mavi gözlü yüreklerde varsa gerisi kolay" dedi.

Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Mehmet Eriş başkanlığında ilk yönetim kurulu toplantısı yapıldı.

Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti yerel seçimlerden sonra yaptığı toplantıda Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’i, yönetim kurulu başkanı olarak belirledi.  Başkan Mehmet Eriş yönetimindeki ilk toplantı belediye toplantı salonunda gerçekleşti. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıfat Eriş, Yönetim Kurulu Üyeleri Yakup Özdanon, Nurettin Yıldız ve Gürcan Ekler’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda gündem değerlendirildi. Ödemiş Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eriş; “Bölgemiz ekonomisine katkısı büyük olacak olan Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını yakından takip edeceğiz. Fabrikalar kurulmaya başladı. Kısa zamanda daha aktif bir hale gelecektir” dedi.

Ödüller Sahiplerini Buldu

20 May 2019
18 defa

Ödemiş Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen 3.Çevre ve Geri Dönüşüm konulu proje yarışması, resim yarışması ve 6. Atletizm Şenliğinde dereceye girenlere ödülleri verildi.

3.Çevre ve Geri Dönüşüm konulu proje yarışması ve  resim yarışmasının ödül töreni  Öğretmenevi’nde yapıldı. Törene Belediye Başkanı Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş ve yarışmalara katılan öğrenci ve öğretmenler katıldı. Başkan Mehmet Eriş; “Yarışmalara katılım sağlayan ve dereceye girenler öğrencilerimizi kutluyor, çalışmalarında başarılar dilerim. Ayrıca onları yönlendiren öğretmen ve destek olan ailelerimizi kutlarım” dedi. Dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

 

Resim Yarışması Ortaokul Kategorisinde Dereceye Girenler

1.Mustafa Ali Yayla  3 Eylül YBO

2.Hilal Berra Tamiş   Çaylı Ortaokulu

3. Elif Torun             Ödemiş Ortaokulu

Mansiyon M.Nur Kırbay    50.Yıl Ortaokulu

 

Resim Yarışması Lise Kategorisinde Dereceye Girenler

1.Aybüke Taş           Ödemiş Anadolu Lisesi

2.Ezgi Özkeskin        Ödemiş Anadolu Lisesi

3.Gamze Tepe           Ticaret Odası Lisesi

Mansiyon Şeyma Aytun Ödemiş Anadolu Lisesi

Resim yarışmasında birincilere tablet, ikincilere dijital saat ve üçüncülere kablosuz kulaklık ile tüm dereceye girenlerin hepsine sanat takımı hediye edildi.

 

“ÇEVRE VE GERİ DÖNÜŞÜM” KONULU PROJE ÖDÜLLERİ

“İLKOKUL BİREYSEL” KATEGORİSİ

DERECE

OKUL ADI

ÖĞRENCİ VE ÜRÜN ADI

ÖDÜL

1.

İNÖNÜ İO

KADİM GÜNDÜZ - HELİKOPTER

200 TL

2.

ZAFER İO

ALİ ÜZÜMOĞLU – GÖZETLEME BORUSU

150 TL

3.

BADEMLİ ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU İO

MUHSİN TALHA ARSLAN – OYUN ÇADIRI

100 TL

 

“İLKOKUL GRUP ÇALIŞMASI” KATEGORİSİ

DERECE

OKUL ADI

ÜRÜN ADI

ÖDÜL

1.

BADEMLİ ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU İO

BALIK TUTMA OYUNU

200 TL

2.

BADEMLİ ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU İO

ATKI YAPMA

150 TL

3.

İNÖNÜ İO

GEZİCİ KÜTÜPHANE

100 TL

 

“ORTAOKUL BİREYSEL” KATEGORİSİ

DERECE

OKUL ADI

ÖĞRENCİ VE ÜRÜN ADI

ÖDÜL

1.

Ş. ER KAMİL ALKAN OO

OSMAN SELÇUK – EĞLENCELİ ÇANAK

200 TL

2.

YENİCEKÖY OO

YUNUS DOĞRU – GÜNEŞ PANELLİ SOĞUTUCU

150 TL

3.

Ş. ER KAMİL ALKAN OO

CANER ÇİFTÇİ – EKONOMİK ÇAMAŞIR SEPETİ

100 TL

 

“ORTAOKUL GRUP ÇALIŞMASI” KATEGORİSİ

DERECE

OKUL ADI

ÜRÜN ADI

ÖDÜL

1.

50. YIL OO

MASKOT BAŞLAR

200 TL

2.

ZEYTİNLİK  OO

KAĞIT ÇALIŞMALARI

150 TL

3.

50. YIL OO

HAYALPEREST KUKLALAR VE BALONLAR

100 TL

 

 “LİSE BİREYSEL” KATEGORİSİ

DERECE

OKUL ADI

ÜRÜN ADI

ÖDÜL

1.

OVAKENT ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ OKULU

HÜSNÜ YILDIRIM-KAĞIT TAKI

200 TL

2.

OVAKENT ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ OKULU

İSMAİL ÇALDAĞ - RÜZGARLIK

150 TL

3.

BİRGİ FAZLI ALPAY MTAL

NURŞEN YÜCEL – KİREMİT TABLO

100 TL

 

“LİSE GRUP ÇALIŞMASI” KATEGORİSİ

DERECE

OKUL ADI

ÜRÜN ADI

ÖDÜL

1.

OVAKENT ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ OKULU

AFRİKALI KADINLAR

200 TL

2.

ZÜBEYDE HANIM MTAL

ŞEHİRLERLE ASKILARIN BULUŞMASI

150 TL

3.

BİRGİ FAZLI ALPAY MTAL

BİRGİ PANAROMASI

100 TL

 

 “EN BAŞARILI OKUL STANDI” KATEGORİSİ

DERECE

OKUL ADI

ÖDÜL

1.

ZAFER İO

500 TL

 

En başarılı okul standını alan Zafer İlkokulu Müdürü Sami Keskin, kazanılan ödülün önümüzdeki yıl yarışmaya katılması koşuluyla Çapacızade İlkokuluna verileceğini söyledi.

 

6. Atletizm Şenliği Ödülleri Stadyumda Verildi

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Atletizm Şenliği 18-19 Mayıs tarihlerinde yapıldı. Ortaokul ve lise dengi okullardan 500 öğrencinin katılım sağladığı yarışmalarda, gençler kıyasıya mücadele etti.  Uzun atlama, gülle  ve koşular kategorisinde 22 dalla yarış düzenlendi. Yarışlarda dereceye girenlere belediye tarafından ödüller verildi.

19 Mayıs  Atatürk’ü  Anma, Gençlik ve Spor  Bayramı’nın 100. Yılı etkinliklerini kapsamında fener alayı yapıldı. Binlerce kişinin katıldığı fener alayı coşkusu gençlik konseriyle sona erdi.

Salı Pazarı Parkı’nda fener alayı için biraraya gelen binlerce vatandaş, şehri meşalelerle aydınlattı. Belediye Başkanı Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş, CHP ilçe  Başkanı Hamdi Halis, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Katılımcılar, Saracoğlu Caddesi boyunca Ödemiş Belediyesi Bandosu eşliğinde, bayraklarla ve meşalelerle yürüyüşü coşkulu bir şekilde gerçekleştirdi. Hükümet Meydanı’nda son bulan yürüyüş, konserle devam etti. Belediye Başkanı Mehmet Eriş yaptığı konuşmada, “Atatürk bir gün değil, her gün anılmalı. Biz bu meydanda söz vermiştik, ayırım yapmadan   herkese eşit bir şekilde davranma sözünü burada vermiştik ve bu sözümüzün arkasındayız. Seçim olayı bitmiştir, şimdi icraat  zamanı. Halkımızın bugün birleşme konusundaki davranışı bizleri son derece memnun etmiştir. Hepinize teşekkür ederiz. Bu arada İzmir’in dağlarında ve Ödemiş’in dağlarında çiçekler açmıştır Ege Dağcılık Torbalı ile  birlikte 19 Mayısın 100. Yılını kutlamak için Bozdağ’a tırmanış yapmıştır, kendilerine teşekkür ederiz” dedi. 

Ege Üniversitesi Modern Folk Müzik Topluluğu’nun sahne aldığı konser gece boyunca devam etti. Hep birlikte şarkılara söyleyen gençler, bazı şarkılara dans ederek eşlik etti.

Ödemiş Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıl etkinlikleri kapsamında, belediye Türk Halk Müziği korosunun konseri yapıldı. Konserde Anadolu ve Rumeli türkülerine yer verildi.

100. yıl kutlama etkinlikleri coşkulu bir şekilde devam ederken, 17 Mayıs Cumartesi akşamı Kültür Merkezi’nde Ödemiş  Belediyesi Türk Halk Müziği korosunun konseri düzenlendi. Konsere Belediye Başkan Vekili Hamdi Halis, daire müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı öğretim görevlisi Gazi Erdener Kaya yönetiminde Belediye bünyesinde 24 yıldır çalışmalarını sürdüren koro, konserde Anadolu ve Rumeli türkülerini seslendirdi. Bazı türkülere efeler zeybek gösterisiyle eşlik etti.

Konser sonunda konuşma yapan Belediye Başkan vekili Hamdi Halis; “Bu akşam Atatürk’ün sevdiği türkülerinin de bulunduğu Anadolu’dan ve Rumeli’den özenle seçilmiş türküleri dinledik. Kimi zaman duygulandık, kimi zaman coştuk. Korumuza ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyor ve kutluyorum” dedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren konserde izleyiciler de zaman zaman bayraklarla koroya eşlik etti.

Ödemiş Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında 3.Çevre ve Geri Dönüşüm konulu proje yarışması ve sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Çevreye karşı duyarlılık ve bilinç kazandırarak geri dönüşümü desteklemek amacıyla 3 yıldır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen yarışmanın sergisi 17 Mayıs Cuma günü öğretmen evi bahçesinde açıldı. Açılışa Belediye Meclis Üyesi Hamdi Halis, Sema Bilgi, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Bu yıl proje yarışmasına 4 ilkokul, 3 ortaokul ve 3 lise yer aldı. Sergi 19 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak. Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri 19 Mayıs Pazar günü düzenlenen törenle verilecek.

        

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, muhtarlarla iftar yemeğinde biraraya geldi. Eriş; “Biz 99 kardeşiz, Ödemiş’e hep birlikte hizmet edeceğiz” dedi.

Ödemiş Belediyesi Nikah- Düğün Salonu’nda düzenlenen iftar yemeğine, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve eşleri katıldı. Belediye Başkanı Mehmet Eriş yaptığı konuşmada; “Biz 99 kardeşiz. Ödemiş’e hizmet etme görevi verilmiş arkadaşlarız. Yeni seçilen arkadaşlarımızı, görevini devam ettiren arkadaşlarımızı tekrar kutluyoruz.  İyi hizmetleri birlikte yerine getireceğiz. İlçemizin yararına olacak ne varsa birlikte karar vererek yapacağız. Muhtarlar Encümenini önümüzdeki hafta hayata geçireceğiz. Daha sonra programlar dahilinde her köyümüze ziyarette bulunarak, sorunları yerinde tespit edeceğiz. İhtiyaçlar göz önünde bulundurularak, planlamayı ona göre yapacağız. Herkese eşit hizmet edeceğiz. Muhtarlarımızın eşlerini de desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi. Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran ise düzenlenen organizasyon için Başkan Mehmet Eriş’e teşekkür etti.

Ödemiş Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl kutlama etkinlikleri başlıyor. 16-19 Mayıs tarihleri arasında yapılacak etkinliklerle bayram coşkusu dolu dolu kutlanacak.

Ödemiş Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerin 16 Mayıs Perşembe günü başlayacağını belirten Belediye Başkanı Mehmet Eriş; “Varlığımızın 100. Yılını kutluyoruz. 16 Mayıs’ta Bandırma vapuru İstanbul’dan yola çıktı. Önemli olan 15 Mayıs’ta İzmir Konak Meydanı’nda düşmana ilk kurşuna sıkan Hasan Tahsin’in yürekliliği, cesaretliliği ile Atatürk’ün yola çıkma zamanını belirlemesiydi.  Ülkemizin varlığını  bütünlüğü sağlayan tüm şehitlerimizi  rahmetle anıyorum. 100. Yıl etkinliklerinde birlikte olmayı diliyorum” dedi.

100. yıl etkinlikleri 16 Mayıs Perşembe günü saat 15:00’de Hükümet Meydanı’nda İşaret diliyle istiklal marşının söylenmesi ve  ardından meşale yakılmasıyla başlayacak. Etkinlikte folklor gösterilerine yer verilecek.  17 Mayıs Cuma günü saat 15:00’de 3. Çevre ve Geri Dönüşüm konulu proje yarışması ve sergisi Öğretmen Evi dış mekanda gerçekleşecek. Saat 21:30’da ise Ödemiş Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun konseri Kültür Merkezi’nde yapılacak.  18 Mayıs Cumartesi günü saat 15:00’den itibaren Saraçoğlu Stadyumunda 6.Atletizm Şenliği gerçekleşecek. Saat 21:30 ise Saraçoğlu Stadyumu önünde Gençlik şöleni ve konseri yapılacak. 19 Mayıs Pazar günü saat 18:00’de 19 Mayıs ve Atatürk konulu resim yarışması ile  3. Çevre ve Geri Dönüşüm konulu proje yarışmasının ödül töreni Öğretmen Evi’nde  gerçekleşirken saat 19:00’da Saracoğlu Stadyumunda Atletizm Şenliği’nin ödül töreni yapılacak. Saat 21:00’de Salı Pazarı Parkından başlayacak fener alayı, Hükümet Meydanında son bulacak. Fener alayının ardından Ege Üniversitesi Modern Folk Müziği Topluluğu konseri ile kutlama programı son bulacak.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, seçimlerin ardından tebrik ziyaretlerini kabul ederken eski Belediye Başkanı Mahmut Badem, AK Parti İlçe Başkanı ve yönetimini konuk etti.

AK Parti İlçe Başkanı Şerif Delibalta, Kadın Kolları Başkanı Asuman Karakayaoğlu, eski Başkan Mahmut Badem ve yönetim kurulu üyeleri, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’i makamında ziyaret etti. Eski Başkan Mahmut Badem; “Yurt dışında  olmam ve genel yoğunluk  nedeniyle geç organize olduk. Sizi kutlarım ve görevinizde başarılar dilerim” dedi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Eriş; “Belediye Başkanları, kentimizin gelişimi, vatandaşların rahat huzurlu bir yaşam sürmesi için çalışıyor. Ödemiş’e bugüne kadar hizmet etmiş tüm başkanlarımıza ve yöneticilerimize teşekkür ederiz. Mahmut Başkanımızın da emeği çok.  Ödemiş bizim evimiz, bu şehirde hep birlikte yaşıyoruz. Tüm siyasi partilerimizle birlikte Ödemiş’i güzelleştirmeye, hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama