Haberler

Ödemiş Belediyesi kent merkezindeki parklarda bulunan çocuk oyun gruplarını yenileyerek, zemine kauçuk taban kaplıyor.

Ödemiş Belediyesi kent içinde bulunan zamanla eskimiş oyun gruplarını yenileriyle değiştiriyor.  İlçeye yeni bir çehre kazandırmak amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında değiştirilen oyun guruplarının yanında mevcut zemine kauçuk taban kaplanıyor. Çalışmalar kapsamında,  Baki Marmara Parkı, Yayla Kent’te bulunan park ve Anadolu Caddesinde bulunan iki parkta  kavuçuk zemin kaplandı. Önümüzdeki günlerde yenilenen oyun gruplarının montesi yapılacak.  Yeni yapılan Süleyman Demirel Mahallesi 1033 ve 1078 sokaktaki parklarda da aynı uygulama yapıldı. Önümüzdeki günlerde kent merkezindeki diğer parklarda da yenileme çalışmaları yapılacak.

Üniversite adaylarına tercihlerinde yardımcı olmak üzere Ödemiş Belediyesi Okan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen tercih günleri başladı.

Ödemiş Belediyesi ilçede üniversite tercihini yapacak gençlere yardımcı olmak amacıyla Okan Üniversitesi işbirliği ile  “Senin Tercihin, Senin Geleceğin” sloganıyla tercih günleri düzenliyor. Rehberlik ve Araştırma Öğretmenleri Bahri Uysal, Hilal Aşkın ve Metin Aydoğan’ın katılımıyla gerçekleşen programda öğrencilere ücretsiz rehberlik hizmeti veriliyor.

Belediye Meclis Salonunda düzenlenen tercih etkinliğine ilk gün çok sayıda öğrenci ve veli ilgi gösterdi. 26 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edecek tercih günleri etkinliğinde rehber öğretmenler her gün 11:00-19:00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek.

Hain FETÖ darbesine karşı milli direnişin gösterildiği 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Ödemiş'te düzenlenen etkinlikler Saracoğlu Stadyumu önünde gerçekleşti.

Cumartesi akşamı saat 21:00'de başlayan programa; Kaymakam Celil Ateşoğlu, Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Dr. Mert Gümüşay, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Hüyüktepe, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Halil Demir, MHP Ödemiş İlçe Başkanı İsmail Poyraz, Saadet Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Şahap Bozkurt, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aka, Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Eriş, belediye meclisi üyeleri, kamu kurumlarının müdürleri ve çalışanları ile vatandaşlar katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal marşının söylenmesinin ardından Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Mehteran Takımı marşlar çaldı.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem yaptığı konuşmada; "Çanakkale'de işgalcilere dur diyenlerin daha sonra 1919'da İzmir'de Ödemiş'te işgalcilere dur diyenlerin torunlarını dikkate almadan hesap yapanların hesabının boşa çıktığı günün yıl dönümündeyiz. Bu ülke 1960'da, 1971'de, 1980'de 1997'de 2005'te darbe ya da darbe girişimleri gördü. Bu ülkede Başbakanlar asıldı. O gün yapılanlar yine halka karşı fakat siyasi iktidarı öne çıkaran bir darbe idi. O hainler bugün adil, asil Türk yargısının elinde hesap veriyorlar. Hatırlayın bundan bir yıl önce bir aya yakın her akşam buradaki nöbetlerde, Bunlar son olacak, adil Türk yargısının önünde hesap verecekler demiştik. Evet, şimdi hesap veriyorlar. Her ne kadar aklımızla alay etmeye çalışsalar da adil Türk yargısı gereğini yapacaktır. İlahi Adalet inanıyoruz ki bu ülkenin insanlarına reva görmek istediklerinin karşılığını onlardan alacaktır" dedi. 

Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu yaptığı konuşmada; "Bu millet tarih sahnesine çıktığından beri hep böyle imtihanlarla karşı karşıya kaldı. Müslüman Türk Milleti olarak yaşatmak istemeyen yedi düvelle biz sürekli mücadele ettik. En son Kurtuluş Savaşı'ndan sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Gençliğe Hitabı'nda demişti: 'Ey Türk Gençliği birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir'. Bakın buradaki vurgu çok önemli; 'Muhafaza ve müdafaa etmektir'. Demek ki bu Cumhuriyet'i muhafaza etmemiz gerekiyor, müdafaa etmemiz gerekiyor. Demek kibizim düşmanlarımız hiç eksilmedi, hiç eksilmeyecek. Atamızın belirttiği gibi, düşmanlarımız sadece harici olmayacak, dahili düşmanlarımız da olacak. Maalesef bir grup vatan haini kandırılmış diyebileceğimiz ama o silahına mermiyi yükleyip Meclis'e bomba bırakanın kandırılmışlıkla bir ilgisi yok. Bunlar vatan haini. Bu hainler hep olacak. Bunlar Türk Milleti'nin mücadele gücünü hep sınayacaklar. Hep mağlup olup tarih sahnesinden çekilip gidecekler" dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ulusa hitap konuşması etkinlik alanına kurulan dev ekrandan izlendi. Şehitler için Kuran Tilaveti ve dualar yapılarak gece boyunca Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan belgesel ve klipler yayınlandı. İki gün süren demokrasi nöbetinde Ödemiş Belediyesi'nce katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. 

15 Temmuz Fotoğraf Sergisi

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Engelsiz Kahve önünde fotoğraf sergisi açıldı. 15 Temmuz 2016 tarihinde ülke genelinde yaşananların fotoğraflarının bulunduğu sergi iki gün boyunca açık kaldı. 

İzmir'deki etkinlere destek 

15-16 Temmuz'da İzmir'de düzenlenen etkinliklerde Ödemiş Belediyesi destek verdi. Ödemiş Belediyesi olarak açılan stantta, su başta olmak üzere katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Beykent Üniversitesi, Bademli Mahallesi’ndeki geleneksel Türk konutlarındaki çalışmalarını tamamladı.  Yrd. Doç.Dr. Bilge Gönül, Yrd. Doç.Dr. Emine Beria Bayizitlioğlu Rodwell ve beraberindekiler Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ödemiş Belediyesi, Beykent Üniversitesi işbirliği ile Bademli Mahallesi’ndeki 6 geleneksel Türk konutlarında röleve çalışmaları yapıldı. Yaklaşık bir hafta süren çalışmalar kapsamında 23 öğrenci ve iki araştırma görevlisi Bademli’de çalışmalar yaptı. Ödemiş Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür eden Yrd. Doç.Dr. Bilge Gönül, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.  Ödemiş Belediye’nin desteği ile Bademli’de iyi bir çalışma yürüttük. Ödemişlilerden, Bademli’de yaşayanlar çok şey öğrendik. Emeği olan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.  Beykent Üniversitesi tarafından hazırlanan plaketi Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’e takdim etti.

Belediye Başkanı A.Mahmut Badem; “Ödemiş tarihi bakımından oldukça zengin bir kent. Tarihi dokumuzun ortaya çıkarılması ve korunması kapsamında çalışmalarımızı gerek üniversitelerle gerekse sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Ödemiş Belediyesi Okan Üniversitesi işbirliği ile üniversite adaylarına tercihlerinde yardımcı olmak üzere 18- 26 Temmuz tarihleri arasında tercih günleri düzenleyecek.

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Lisans Yerleştirme Sınavı'nın (LYS) açıklanmasının ardından Ödemiş Belediyesi'nce organize edilen "Senin Tercihin Senin Geleceği" sloganıyla ücretsiz tercih günleri yapılacak. Ödemiş ve çevresindeki üniversite adaylarına tercih edebilecekleri bölümler ve iş imkanları konularında bilgiler verilecek.18-26 Temmuz tarihleri arasında belediye hizmet binası meclis salonunda saat 11:00-19:00 saatlerinde yapılacak etkinlikte adaylar,  Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol yönetiminde uzman rehber öğretmenler aracılığıyla tercih yapma fırsatını yakalayacaklar.

Ödemiş Belediyesi Okan Üniversitesi işbirliği ile üniversite adaylarına tercihlerinde yardımcı olmak üzere 18- 26 Temmuz tarihleri arasında tercih günleri düzenleyecek.

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Lisans Yerleştirme Sınavı'nın (LYS) açıklanmasının ardından Ödemiş Belediyesi'nce organize edilen "Senin Tercihin Senin Geleceği" sloganıyla ücretsiz tercih günleri yapılacak. Ödemiş ve çevresindeki üniversite adaylarına tercih edebilecekleri bölümler ve iş imkanları konularında bilgiler verilecek.18-26 Temmuz tarihleri arasında belediye hizmet binası meclis salonunda saat 11:00-19:00 saatlerinde yapılacak etkinlikte adaylar,  Okan Üniversitesi Ege Bölge Temsilcisi Burak Akkol yönetiminde uzman rehber öğretmenler aracılığıyla tercih yapma fırsatını yakalayacaklar.

Ödemiş Belediyesi; 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında düzenlenecek etkinlikler için hazırlıklarını tamamladı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında 15 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21:00’de Ödemiş Belediyesi’nce Saracoğlu Stadyumu önünde etkinlikler yapılacak.

Vatandaşlara çağrıda bulunan Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem;“15 Temmuz hain kalkışma girişiminin birinci yıl dönümü için hazırlıklarımızı tamamladık. 15 Temmuz gecesinde yaşanan olayların unutulmaması, unutturulmaması, o gecenin milli kahramanları şehit veya gazilerimizin de en güzel şekilde anılması için  o gecenin ruhuna uygun bir konsepte çalışmalar yaptık.15 Temmuz darbe girişiminde, Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Aziz milletimizin göstermiş olduğu bu güçlü iradenin, her daim hafızalarda diri tutulması önemlidir. Halkımızla bir arada tek yürek olmak üzere Cumartesi akşamı gelin hep birlikte olalım” dedi

Saat 21:00’de başlayacak program, Türkiye genelinde yapılacak programlarla eş zamanlı olarak devam edecek. Program kapsamında Kuran Tilaveti ve dualar yapılacak. 15 Temmuz belgeseli sinevizyon eşliğinde katılımcılara izletilecek. Mehteran  gösterilerinin de yer aldığı programda çeşitli ikramlar da bulunulacak.

Ulaşım sağlanacak

Ödemiş Saracoğlu Stadyumu önünde yapılacak programlara kent merkezine uzak mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız için araç kalkacak. 15 Temmuz Cumartesi saat 20:00’den itibaren  Bademli, Birgi, Bozdağ, Çaylı, Gölcük, Kaymakçı, Kayaköy, Konaklı ve Ovakent mahallelerden araçlar ulaşımı sağlayacak.

İzmir’de stant açılacak

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında İzmir’de düzenlenecek etkinliklerde Ödemiş Belediyesi stant açacak. Stantta, su başta olmak üzere katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunulacak.

Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir Sılay ve şoför esnafı Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir Sılay ve şoför esnafı Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’i makamında ziyaret etti. Ödemiş’teki şoför esnafı adına teşekkür eden Tahir Sılay; “ Başkanımız her zaman bizlerin yanında oldu. Taleplerimizi ve karşılaştığımız sıkıntıları dile getiriyoruz ve destek istiyoruz.  Başkanımızın bugüne kadar bizlere göstermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Mahmut Badem ziyaretten dolayı memnuniyeti ifade ederek; “Her zaman halkımızın yanında olmaya onların sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Esnafımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Şoför esnafımızın da en iyi şartlarda Ödemişlilere hizmet vermesi için çalışma koşullarını iyileştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Ödemiş Belediyesi; 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında düzenlenecek etkinlikler için hazırlıklarını tamamladı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında 15 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21:00’de Ödemiş Belediyesi’nce Saracoğlu Stadyumu önünde etkinlikler yapılacak.

Vatandaşlara çağrıda bulunan Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem;“15 Temmuz hain kalkışma girişiminin birinci yıl dönümü için hazırlıklarımızı tamamladık. 15 Temmuz gecesinde yaşanan olayların unutulmaması, unutturulmaması, o gecenin milli kahramanları şehit veya gazilerimizin de en güzel şekilde anılması için  o gecenin ruhuna uygun bir konsepte çalışmalar yaptık.15 Temmuz darbe girişiminde, Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Aziz milletimizin göstermiş olduğu bu güçlü iradenin, her daim hafızalarda diri tutulması önemlidir. Halkımızla bir arada tek yürek olmak üzere Cumartesi akşamı gelin hep birlikte olalım” dedi

Saat 21:00’de başlayacak program, Türkiye genelinde yapılacak programlarla eş zamanlı olarak devam edecek. Program kapsamında Kuran Tilaveti ve dualar yapılacak. 15 Temmuz belgeseli sinevizyon eşliğinde katılımcılara izletilecek. Mehteran  gösterilerinin de yer aldığı programda çeşitli ikramlar da bulunulacak.

Ulaşım sağlanacak

Ödemiş Saracoğlu Stadyumu önünde yapılacak programlara kent merkezine uzak mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız için araç kalkacak. 15 Temmuz Cumartesi saat 20:00’den itibaren  Bademli, Birgi, Bozdağ, Çaylı, Gölcük, Kaymakçı, Kayaköy, Konaklı ve Ovakent mahallelerden araçlar ulaşımı sağlayacak.

İzmir’de stant açılacak

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında İzmir’de düzenlenecek etkinliklerde Ödemiş Belediyesi stant açacak. Stantta, su başta olmak üzere katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunulacak.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü programı etkinlikleri kapsamında Zungurlu Mezarlığı Şehitlikte program düzenlendi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü programı etkinlikleri kapsamında 11 Temmuz Salı günü saat 11:00’de gerçekleşen programa Kaymakam Celil Ateşoğlu, Kiraz Kaymakamı Mustafa Akgül, Belediye Başkanı Mahmut Badem,  Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin,  kamu kurum ve kuruluşların daire müdürleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.  Kaymakam Celil Ateşoğlu yaptığı konuşmada; “15 Temmuz Şehitlerini rahmetle anıyoruz. Bu hafta boyunca düzenlenen çeşitli programlarla şehitlerimizi yad edeceğiz” dedi. Mezarlıkta okunan Kuran Tilaveti’nin ardından şehit mezarlıklarına çiçekler kondu.

Anma programı kapsamında Ödemiş Merkez Ulu Camiinde (Büyük cami) öğle namazında şehitlerimizin ruhuna mevlidi şerif okundu.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama